7 zagadkowych tajemnic, które ukrywa każdy  banknot 100-dolarowy!

1
7597

Historia waluty USA  od momentu pojawienia się pierwszego dolara w 1862 roku zawsze była intrygująca  – tak pisze Para Los Curiosos.

Dolar może pochwalić się ciekawą historią i zawiera w sobie dużo tajemnic. Mimo to, że niektóre z nich wyjaśnione dla wszystkich  niezbyt dokładnie, w związku z czym stały się one niczym teorią spiskową, warto jednak przyznać, że design banknotu dolarowego dość ciekawy.

Symbole masońskie

Istnieje wersja, że masoni odgrywali nie ostatnią rolę podczas tworzenia designu dolara, a nawet podczas stworzenia takiego państwa jak USA. Tak zwane oko opatrzności znajdujące się nad piramidą na emblemacie po lewej stronie często wykorzystywane jako symbol masoński. Ponadto, Benjamin Franklin, członek Komitetu ds. stworzenia designu banknotów, należał do łoży masońskiej.

Jednak ten symbol pojawiał się w różnych kulturach i religiach w ciągu tysiącleci (na przykład Oko Ra w Starożytnym Egipcie), natomiast masoni zaczęli go wykorzystywać dopiero po stworzeniu designu dolara.  Warto odnotować, iż propozycje  Franklina dotyczące Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych zostały odrzucone.

Liczba 13

Liczba 13 nie jeden raz pojawia się na rysunku dolara. Piramida ma 13 schodków, na orle 13 gwiazd, na tarczy 13 pionowych  i poziomych linii, frazy „Annuit Coeptis” i „E Pluribus Unum” składają się z 13 liter, na gałązce oliwnej w lewej łapie lwa 13 liści i 13 jagód, a w prawie łapie lew trzyma 13 strzał. Zbieg ?

Wiadomo, że z liczbą 13 związano sporo uprzedzeń, a w wielu krajach, w tym w USA ta liczba uważa się za zły znak. Ponadto 13 odgrywa ważną rolę w chrześcijaństwie (na Ostatniej Wieczerzy było 13 ucztujących, dzień Św. Antoniego z Padwy  jest 13 czerwca i obchodzony w ciągu 13 tygodni), judaizmu (w 13 lat u Żydów odbywa się uroczystość bar micwa, a podłoże wiary żydowskiej – to 13 zasad) i islamu (Ali, kuzyn Mohameda, urodził się 13.).

Jednak przyczyna pojawienia się na dolarach tej liczby jest o wiele prostsza: właśnie 13 kolonii  zależnych od Wielkiej Brytanii zadeklarowały swoją niepodległość w 1776 roku, stworzywszy w taki sposób  USA.

Związek z iluminatami?

Dolar często jest argumentem i dowodem tych, którzy uważają, że w stworzeniu Stanów Zjednoczonych byli zamieszani iluminaci. Tak samo jak w sytuacji z masonami, Oko Wszystkowidzące często uważa się za symbol iluminatów oznaczający absolutną władzę.

Dużo ludzi twierdzi również, że piramida na dolarze symbolizuje hierarchię władzy, na  górze znajduję się  ten tajny zakon („dowodem” jest również   częste  wykorzystanie piramid na logo instytucji finansowych i korporacji), a rzymska liczba MDCCLXXVI (1776) na dole rzekomo oznacza nie rok założenia państwa, lecz datę pojawienia się iluminatów.

Oczywiście dowodów tej teorii nie istnieje i mało możliwe, że iluminaci w jakiś sposób byli związani z designem banknotów dolarowych.

Dziwny stwór

Ten szczegół nie da się zauważyć bez łupy. W górnym prawym rogu banknotu, trochę ku górze i w lewo od cyfry 1, niby ukrył się jakiś stwór.

Jest kilka teorii. Według niektórych osób, tam jest sowa. Dużo ludzi uważa, że to po prostu znak ochronny, żeby zapobiec podróbkom. Są jednak i tacy, którzy widzą tam pająka.

Ostatni  twierdzą, że ten ukryty pająk ma pewny sens, ponieważ jedynka narysowana na tle pajęczyny. Jest  jeszcze wersja, że jeśli popatrzyć na rewersie, to stwór przypomina czaszkę z kośćmi. A ty go widzisz?

Krzyż

Jeśli popatrzyć na rogi na rewersie banknotu, to można zobaczyć kształt niezwykłego krzyża albo młyn ( za jedynką). Dużo ludzi wierzą w to, że tzw. krzyż maltański, który niby nawiązuje do znanego rycerskiego Zakonu Maltańskiego.

Zakon ten, stworzony w Średniowieczu rzekomo funkcjonuje do dziś. W 1798 roku Napoleon wziął szturmem twierdzę rycerzy na wyspie, a większość z nich uciekła do Stanów. Naprawdę udało im się schować swój symbol na dolarze?

Bóstwo hinduskie

Ten szczegół tez nie da się zauważyć bez łupy. Po prawej stronie od jedynki, w lewym dolnym rogu niby widoczna figura z włosami upiętymi w kok. Dużo ludzi uważa, że to ukryta postać Śiwy- bóstwa hinduskiego.

Ciężko  w to uwierzyć, ale konspirolodzy wierzą, że na dolarze narysowany Śiwa, Pogromca Czasu. Zwykle rysują go z włosami upiętymi w kok.

A Ty widzisz postać po prawej stronie od jedynki? Jak myślisz, to Śiwa”?

Bliźniacze wieże

Pochodzenie tej teorii nie jest znane, ale w 2002 roku ona pojawiła się na licznych stronach internetowych. Konspirolodzy twierdzą, że jeśli w pewny sposób złożyć 20-dolarowy banknot,  można zobaczyć widok płonących wieży Word Trade Center.

Oczywiście te argumenty najczęściej padają podczas prób udowodnić, że  11 września   zorganiowany przez władze USA albo taka była wola jakiejś wyższej siły.  Wiadomo, że  nie ma sensu poważnie traktować tę wersję , ale znalazła się na naszej liście dla pełnego obrazu sytuacji.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.