12 najlepszych sposobów na kaca – jak poradzić sobie dzień po imprezie

0
180

Na większości imprez zdarza nam się wypić alkohol. Czasami jest to piwo, wino, a czasami coś mocniejszego jak np. wódka czy whisky. Dzięki niemu stajemy się bardziej otwarci i zabawa przebiega dużo lepiej. Jednak problemem staje się dzień kolejny. Wstajemy zmęczeni, z bólem głowy i ogólnie złym samopoczuciem. Jak sobie z tym poradzić? Oto 13 naukowo potwierdzonych sposobów na kaca.

1. Zacznij od dobrego śniadania

Często dzień po dobrej imprezie nie mamy apetytu. Jednak należy pamiętać, aby zapewnić sobie dobre śniadanie. Uzupełnimy nim utracone podczas imprezy składniki odżywcze.

2. Pij dużo wody

Nie jest sekretem, że woda pomaga na kaca. Ból głowy spowodowany jest najczęściej odwodnieniem, przez które kurczą się tkanki wokół mózgu. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie poranku bez bólu głowy jest spożywanie dużej ilości wody wraz alkoholem.

3. Zjedz porządny obiad przed imprezą

To że piwo ma kalorie nie oznacza, że można je liczyć jako obiad. Picie na pusty żołądek pozwala alkoholowi wchłaniać się jeszcze szybciej. Dlatego nie zapominajmy o tym, żeby przed imprezą zjeść porządny obiad.

4. Wybieraj jasne

Ciemniejsze alkohole takie jak czerwone wino czy whisky zawierają więcej kongenerów, które mogą powodować kaca. Dlatego jeśli na następny dzień chcemy się dobrze czuć, wybierzmy jasne alkohole np. jasne piwo, wódka, białe wino.

5. Nie bądź sknera

Mimo że za studenckich czasów piło się różniej maści alkohole, nie koniecznie z górnej półki, teraz jeśli nie chcesz mieć kaca, wybierz droższe trunki. Są one destylowane więcej razy, dzięki czemu powodują mniejszego kaca.

6. Nie zapomnij o witaminach

Alkohol wypłukuje witamy z naszego ciała, dlatego warto przyjąć je w formie tabletek na następny dzień.

7. Wybierz jajecznicę

Jaja zawierają taurynę, która wspomaga regenerację wątroby po ciężkiej nocy. Jajecznica będzie idealnym śniadaniem.

8. Odpuść bąbelki

Badania wskazują, że przez bąbelki alkohol wchłania się szybciej. Stąd też potworne kace po szampanie. Dlatego jeśli chcemy dobrze się czuć na następny dzień, nie pijmy szampana, a wódkę popijajmy sokiem lub wodą.

9. Uzupełnij elektrolity

Kiedy jesteśmy odwodnieni tracimy nie tylko wodę, ale także elektrolity. Aby je odzyskać polecamy zwykłego banana.

10. Wypij herbatę imbirową

Na kacu niektórzy mają „rewelacje” żołądkowe. Najlepszym sposobem na nudności jest herbata imbirowa.

11. Zażyj świeżego powietrza

Tlen przyspiesza proces w jakim wydalane są toksyny. Trochę ruchu nie powinno nikomu zaszkodzić. W dodatku podczas ćwiczeń wydzielane są endorfiny, które poprawią nam nastrój.

12. Odpuść papierosy

Wiadomo, że po kilku piwach wzmaga się chęć do zapalenia papierosa, jednak to one są jednych z czynników powodujących kaca. Jeśli na imprezie palimy i pijemy możemy się spodziewać, że kolejny dzień nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Dlatego czasami warto odpuścić palenie papierosów, chociaż na jeden wieczór.

Źródło: greatist.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.