55-letni rolnik, który powiesił swojego psa „Księcia” za nieodpowiednie pilnowanie owiec, został uwięziony na 18 tygodni

0
92

Rolnik, który zabił swojego psa pilnującego stada owiec, został skazany na 18 tygodni więzienia. 55-letni Graham Thomas przywiązał psa do drzewa kawałkiem sznura.

Mężczyzna użył sznura do ukarania psa za niewłaściwą pracę ze stadem owiec. Pies nie potrafił zebrać stada, za co został ukarany przez rolnika z Południowej Walii. Świadkowie opisywali, jak Thomas krzyczał i przeklinał zabitego już psa.

Weterynarze w sądzie zeznali, że powieszenie spowodowało wielki strach, niepokój i wyraźne niepotrzebne cierpienie.

Thomas nie przyznał się do winy twierdząc, że czarno-biały pies sam wspiął się na młode drzewo i zawinął sobie linę wokół szyi.

Zeznania oskarżonego nie pasowały do zebranych materiałów w sprawie. Sąd uznał go za winnego po testach, które przeprowadzono. Eksperci weterynarii zaprzeczyli tezom, które głosił oskarżony.

Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia przestępstwa na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, dlatego odbył się proces, w którym został ostatecznie uznany za winnego.

Mężczyzna został pozbawiony prawa do utrzymywania psów i owiec do końca życia.

Sąd uznał, że był to jeden z najbardziej „wyraźnych” aktów okrucieństwa, które napotkał i było to tak poważne, że uzasadniało karę więzienia.

Mężczyzna został skazany na 18 tygodni więzienia za spowodowanie cierpienia.

Inspektor Emma Smith powiedziała: „Jest to tak niezwykły i niepokojący przypadek, w którym owczarek został zabity przez swojego właściciela za rzekomą niewłaściwą opiekę nad owcami”.

„Książę” bardzo cierpiał, a ostatecznie zmarł. To było rozmyślne okrucieństwo, które zasługiwało na wymierzenie kary. Po zdarzeniu, ciało psa zostało usunięte przez oskarżonego i spalone.

„To musiało być bardzo nieprzyjemne dla świadków, którzy to widzieli”.

żrudło missgorilla

 

 

sgorilla

 

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.